راهپیمایی روز قدس؛ خلق حماسه بین‌المللی در خیابان‌های ایران

* حرکت نمایشی چند ورزشکار با توپ فوتبال در حاشیه راهپیمایی

چند تن از جوانان ورزشکار همزمان با آغاز راهپیمایی روز قدس طی حرکت‌های نمایشی با توپ فوتبال حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام داشتند.

این ورزشکاران طی حرکت‌های نمایشی با توپ فوتبال حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام داشتند.

ورزشکاران که حرکات ورزشی خود با توپ را به صورت روپایی دنبال می‌کنند، جوانان هشت تا 25 ساله هستند که قرار است تا میدان فلسطین تهران به این حرکت نمایشی خود ادامه دهند.

* تاکید راهپیمایان تهرانی بر تحریم کالاهای صهیونیستی

راهپیمایان تهرانی با حمل پلاکارد‌هایی که روی آن نوشته شده «بهای گلوله دشمنان خود را نپردازیم» خواستار تحریم کالاهای صهیونیستی توسط مسلمانان جهان شدند.

راهپیمایان تهرانی با حمل تصاویری از کالاهایی از قبیل نستله، کوکاکولا،اینتل و بر خی دیگر از محصولات صهیونیستی خواستار عدم استفاده مسلمانان از این کالاها شدند.

تحریم کالاهای صهیونیستی یکی از مطالبات مسلمانان و ملت‌های آزاده جهان در روز قدس همواره بوده است.

* پرچم حزب الله و فلسطین در دست راهپیمایان

چند موتورسوار همراه فرزندان خود پرچم حزب الله را تکان می‌دهند و کودکانی که با لباس عربی، تصاویر کودکان فلسطینی را در دست گرفته‌اند نیز به راهپیمایی آمده است.

همچنین اقشار مختلف مردم با در دست داشتن پرچم حزب الله و تصاویر فلسطینیان که شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس  سر می‌دهند.

* عسگراولادی: مقاومت پیام همیشگی روز قدس است

اسدالله عسگراولادی رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در حاشیه مراسم روز قدس امسال و در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اتحاد با مسلمانان را مهمترین محور روز قدس عنوان کرد و اظهار داشت: آمریکا با طرح سازش به دنبال ایجاد فرصت برای اسرائیل است.

عسگراولادی تاکید کرد: پیام همیشگی روز قدس مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی است.

* راهپیمایان تهرانی خواستار محاکمه سران فتنه شدند

جمعی از راهپیمایان تهرانی در حوالی چهار‌راه ولیعصر و تقاطع خیابان‌های انقلاب و وصال با سر دادن شعار «سران فتنه باید محاکمه شوند» خواستار برخورد دستگاه قصایی با آنها شدند.

* حمایت دانشجویان ایرانی از دولت و ملت سوریه در راهپیمایی

گروهی از دانشجویان ایرانی که به راهپیمایان تهرانی پیوستند با حمل پرچم کشور سوریه حمایت خود را از دولت و ملت سوریه اعلام کردند.

این دانشجویان با سر دادن شعار «مرگ بر آل خلیفه و آل سعود» از دخالت نظامی برخی کشورهای عربی در امور سوریه انتقاد کرده و خواستار رعایت موازین حقوق بشری توسط کشورهای عربی شدند.

این دانشجویان پلاکاردهایی در اختیار دارند که مضمون آن اعتراض به دولت عربستان، قطر و‌اردن به دلیل حضور نظامی در سوریه است.

این گروه از دانشجویان با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل در حال عزیمت به سمت دانشگاه تهران هستند.

* حضور کلیمیان در راهپیمایی روز قدس

کلیمیان تهرانی نیز با حضور در راهپیمایی روز قدس انزجار خود را از اقدامات غیر انسانی رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

گفتنی است در این راستا همایون سامه یح، رئیس انجمن کلیمیان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: کلیمیان تهرانی از مقابل کنیسه ابریشمی راهپیمایی خود را آغاز کرده‌اند.

وی گفت: جامعه کلیمیان تهران با حضور در این راهپیمایی، هر نوع استبداد ، استکبار و زورگویی به قشرهای ضعیف در دنیا به ویژه زورگویی به مردم فلسطین را محکوم می کنند.

سامه یح در پایان نیز به همزمانی راهپیمایی روز قدس با آغاز مذاکرات سازش گفت: این مذاکرات  همانند قبل نتیجه ندارد و غرب فقط به فکر تامین منافع دائمی خود است.

* تقدیر استاندار تهران از حضور پرشور مردم در راهپیمایی

مرتضی تمدن استاندار تهران در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از حضور آگاهانه و هوشیارانه مردم تهران در ساعت اولیه راهپیمایی تهران تقدیر کرد.

وی افزود: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس همیشه همراه با بصیرت و شعور بوده است و امسال نیز همچون سالهای گذشته شاهد راهپیمایی باشکوهی از سوی مردم هستیم.

وی با بیان اینکه راهپیمایی ملت ایران تاثیرات بین‌المللی خواهد داشت گفت که رژیم صهیونیستی پیش از گذشته منزوی شده است.

* جوانی: اسرائیل از صفحه روزگار محو می‌شود

یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: ملت ایران پیش از سه دهه است که با نامگذاری روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط امام خمینی (ره) راهپیمایی کرده و در حمایت از ملت فلسطین حضور مداومی داشته‌اند.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: این حضور حماسی نشان می‌دهد که ملت ایران از حرکت در این مسیر خسته نشده و عزم و اراده‌اش روز به روز مستحکم‌تر می‌شود و این راه را تا رهایی قدس شریف ادامه خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه شعار ملت ایران همراه با شعور است، اظهار داشت: این شعور نیز همراه با عزم و اراده برای قدس شریف است؛ امروز به خاطر این مقاومت و پایداری روز قدس یک روز جهانی شده و در سراسر جهان ملت‌های آزادیخواه و عدالتخواه و طرفدار محرومین با وحدت کلمه در صحنه حاضر هستند و این از افتخارات ملت ایران است که در این راه پیشگام بوده است.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: روزی خواهد رسید که اسرائیل محو شده باشد و آزادیخواهان در قدس شریف به نماز بایستند.

* ‌شریف: بیداری اسلامی ستون رژیم صهیونیستی را بهم ریخته است

رمضان شریف رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز در جمع راهپیمایان تهرانی در چهار راه ولیعصر (عج) اظهار داشت: 34 سال است که ملت ایران به ندای امام خمینی (ره) لبیک می‌گویند.

وی تصریح کرد: در سالهای اول که ملت ایران در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کردند، دغدغه شان این بود که چه کمکی به ملت فلسطین می‌کند و ما در طی سالهای گذشته شاهد بودیم متاثر از این حمایت‌ها فلسطین توانست روی پای خود بایستد و اولین شکست‌های نظامی را به اسرائیل تحمیل کند.

وی با تاکید بر اینکه نباید ارزش این حضور را نادیده بگیریم، افزود: تاثیر حضور ملت ایران در راهپیمایی روز قدس بر روی ملت فلسطین غیر قابل انکار است.

شریف افزود: موج بیداری اسلامی در سالهای قبل آغاز شده که اولین پیامدش بهم ریختن ستون رژیم صهیونیستی بوده است.

* احمدی‌نژاد به جمع راهپیمایان روز قدس پیوست

محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در آخرین حضور خود در مراسم راهپیمایی روز قدس در کسوت رئیس‌جمهور از خیابان 12 فروردین وارد خیابان انقلاب شد و به خیل مردم پیوست.

احمدی‌نژاد قرار است در این روز و پیش از خطبه‌های نماز جمعه صحبت کند.

* باهنر: آزادی قدس از ابتدا استراتژی جمهوری اسلامی بوده است

محمد‌رضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که در حاشیه حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت‌وگو می‌کرد با اشاره به حضور گسترده روزه‌داران ایرانی در راهپیمایی روز قدس گفت: آزادی قدس شریف از استراتژیک جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران بوده است و همواره در روز قدس مردم با حضور در راهپیمایی روز قدس بر این استراتژی تاکید می‌کنند.

نایب رئیس مجلس حمایت از فلسطین را موجب افتخار ملت ایران دانست و افزود: دشمنان فلسطین و مقاومت آنقدر ضعیف شده‌اند که امروز حزب‌الله لبنان را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی می‌کنند درحالی که این افراد در قبال جنایات صهیونیست‌ها در فلسطین سکوت کرده‌اند.

* دیوارنویسی روزه‌داران تهرانی برای ملت مظلوم فلسطین

تجمع‌کنندگان تصاویری از کودکان فلسطینی کشته شده در حملات رژیم صهیونیستی در دست داشته و خواستار برخورد مجامع بین‌المللی با جنایات این رژیم شدند.

در حاشیه این مراسم در حوالی چهارراه ولیعصر(عج)، راهپیمایان تهرانی دلنوشته‌های خود را بر روی دیواری که در این مکان تعبیه شده، می‌نویسند.

روزه‌داران تهرانی در برخی دلنوشته‌های خود نوشتند: «اسرائیل باید از بین برود»، «سرزمین فلسطین برای فلسطینیان»، «القدس لنا»، «نه سازش، نه تسلیم، مبارزه تا رهایی قدس».

* هشدار روزه‌داران تهرانی به اهانت‌کنندگان به صحابه پیامبر (ص)

جمعی از راهپیمایان تهرانی در حوالی چهارراه ولیعصر تهران با در دست داشتن نوشته‌هایی با مضمون توهین به ساحت پیامبر را محکوم می‌کنیم، مقابل توهین‌کنندگان به یاران پیامبر می‌ایستیم و سر دادن شعارهایی با این مضمون انزجار خود از توهین به ساحت صحابه پیامبر اسلام را اعلام کردند.

* غضنفرآبادی: مجلس انقلابی نباید در قبال حضور خاتمی در تحلیف سکوت کند

حجت‌الاسلام موسی غنضفرآبادی نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی که به خیل عظیم تهرانی‌ها در راهپیمایی روز جهانی قدس پیوسته بود، در گفتگو با خبرنگار فارس، حضور مردم در این راهپیمایی را مومنانه، آگاهانه، انقلابی و هوشیارانه توصیف کرد.

وی افزود: ملت ایران ثابت کرده است که تا آزادی قدس شریف، دست از حمایت فلسطین نخواهد کشید و تا نابودی رژیم صهیونیستی از فلسطین حمایت خواهد کرد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره حضور احتمالی خاتمی در مراسم تحلیف روحانی در مجلس گفت: اگر آقای خاتمی در مراسم تحلیف حضور یابد قطعا با واکنش مجلس همراه خواهد شد.

غضنفرآبادی ادامه داد: اگر مجلس انقلابی باشد نباید در قبال حضور خاتمی سکوت کند چرا که خاتمی هنوز توبه نکرده و از سران فتنه به شمار می‌آیید.

* حضور روحانی و هاشمی رفسنجانی در راهپیمایی روز قدس

آیت الله هاشمی رفسنجانی از خیابان شهید عبدالرضا منیری جاوید در خیابان انقلاب و حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور منتخب دقایقی پیش از خیابان انقلاب اول پل کالج به جمع راهپیمایان روز جهانی قدس پیوست.

* احمدی‌نژاد: جبهه شیطان در روز قدس منزوی خواهد شد

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در حاشیه راهپیمایی روز قدس و در جمع خبرنگاران، روز قدس را از جمله روزهای بزرگ اسلام عنوان کرد و گفت: روز قدس روزی مهم در متن زندگی بشریت است. روزی که جبهه شیطان انشاءالله منزوی خواهد شد و همه خوبی‌ها در عالم مستقر می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: روز قدس، یک نماد است، روز قدس، نماد زنده بودن بشریت و نماد تلاش خستگی ناپذیر بندگان صالح برای استقرار عدالت در جهان است.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود تصریح کرد: خدا را سپاسگزارم که در سی و چهارمین سالگرد روز جهانی قدس که ابتکار الهی امام راحل(ره)‌است، حضور پیدا کردم.

احمدی‌نژاد گفت: مردم ایران امروز پرشورتر و مؤمن‌تر از هر سال و به عنوان پرچمدار برقراری عدالت در جهان در این مراسم شرکت می‌کنند.

همچنین رئیس جمهور در پاسخ به سؤالی درباره احساس خود از حضور در جمع راهپیمایان روز قدس، اظهار داشت: من در هر کجا که باشم مخلص و خدمتگزار مردم خواهم بود.

* شعار «تشکر، تشکر» راهپیمایان از احمدی‌نژاد

همزمان با ورود محمود احمدی‌نژاد در راهپیمایی روز قدس، راهپیمایان با مشاهده رئیس‌جمهور با سر دادن شعار «تشکر، تشکر» از وی استقبال کردند.

* ثمره هاشمی: معلوم نیست به دانشگاه احمدی‌نژاد بروم

مجتبی ثمره هاشمی دستیار ارشد رئیس‌جمهور در حاشیه مراسم روز قدس و در جمع خبرنگاران، روز قدس را پرچم آزادی دانست و اظهار داشت: روز قدس روز دفاع از کیان انسانیت و روز برداشته شدن ظلم و ستم است.

ثمره هاشمی با بیان اینکه روز قدس روز امید به وعده‌های الهی و روز بازگشت مجدد به حیات انسانی‌ است، خاطرنشان کرد: روز قدس روز شروع یک اقدام بزرگ و آغاز رسیدن به یک حکومت جهانی است.

وی در خصوص برنامه خود پس از اتمام دولت نیز تصریح کرد: احتمالا به دانشگاه، صدا و سیما یا دانشگاه دیگری می‌روم اما اینکه دانشگاه احمدی‌نژاد بروم یا نه معلوم نیست.

* حضور فرمانده کل سپاه در راهپیمایی روز قدس

سردار سرلشکر محمد‌علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از مسیر میدان فردوسی به جمع راهپیمایان تهرانی روز قدس پیوست.

* حضور پررنگ جانبازان در راهپیمایی

جمعی از جانبازان انقلاب اسلامی با حضور در راهپیمایی روز قدس از خیابان آزادی به سمت میدان انقلاب حرکت کرده و با سر دادن شعارهایی خواستار احقاق حق مردم فلسطین از سوی سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر شدند.

بر اساس این گزارش این جانبازان کشورمان همچنین شعارهایی را با مضمون ضرورت سرکوب شدن سران فتنه سرمی‌دادند.

* سکوت باهنر درباره حضور احتمالی خاتمی در مراسم تحلیف

محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی که در جمع راهپیمایان تهرانی حضور یافته بود در پاسخ به سؤالی درباره احتمال حضور خاتمی در مراسم تحلیف روحانی، سکوت کرد و به این سوال پاسخ نداد.

* قطعنامه راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس

قطعنامه راهپیمایی روز جهانی قدس به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

سبحان الذی اسری بعبده لیلا من المسجد الحرام الی المسجد الاقصی الذی بارکنا حوله لنریه من آیاتنا انه هوالسمیع‌البصیر

حمد و سپاس بیکران خداوند سبحان قادر متعال را که به ما توفیق داد با درک ماه مبارک رمضان و لیالی قدر، به یمن میراث ارجمند و تاریخ ساز حضرت امام خمینی (ره) قطره‌ای از اقیانوس خروشان و توفنده امت بزرگ اسلام و خیل انسان‌های آزاده و حق طلب جهان گردیم و با حضور حماسی و باشکوه در آزمون سترگ «روز جهانی قدس»، نمایش دشمن شکن و خیره کننده‌ای از اراده پولادین خود در حمایت از آرمان قدس شریف و انتفاضه ملت مظلوم فلسطین را رقم زده و با مشت‌های گره کرده بار دیگر نابودی رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی و بیزاری از جبهه استکبار و حامیان صهیونیسم بین الملل را فریاد زنیم.

اکنون باگذشت 34 سال از ابتکار معجزگون و راهبردی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) و راهبری حکیمانه و تداوم مدبرانه آن توسط خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، آرمان آزادی قدس و حمایت از ملت مظلوم فلسطین، فراتر از جغرافیای جهان اسلام، ملل و جوامع آزادیخواه و حق‌طلب در اقصی نقاط عالم و حتی در قلب اروپا و آمریکا را با خود همراه و همصدا ساخته و رویای تسلط از نیل تا فرات و تحقق خاورمیانه بزرگ رنگ باخته است و زرادخانه رسانه‌ای غرب و اتاق‌های فکر وابسته به صهیونیسم و نظام سلطه، برغم تلاش سردمداران جنگ افروز و فتنه‌گر خود، تماشاگر عظمت و اقتدار روز افزون جبهه مقاومت اسلامی و ضد صهیونیستی و عبور هوشمندانه آن از پیچ تاریخی و حصول آمادگی برای بازیگری در ساختار آتی جهان شده‌اند.

ما ملت روزه‌دار ایران اسلامی که با تضرع به درگاه خداوند متعال و امید به عنایات خاصه حضرت ولی الله الاعظم امام زمان (عج) و الهام از آموزه‌های جاودان بنیانگذار جمهوری اسلامی و لبیک به ندای وحدت بخش و اقتدار آفرین ولی امر مسلمین و مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، در این راهپیمایی پرشور و دشمن شکن حضور یافته‌ایم، با تاکید به اینکه «روز قدس روز اسلام و فریاد بیداری اسلامی و نماد وحدت و اراده امت اسلامی در حمایت از آرمان و فلسطین» و «عرصه‌ای برای نمایش عمق استراتژیک و دامنه نفوذ مکتب مقاومت و گفتمان انقلاب اسلامی در پهنه گیتی» است، با بانگ رسانه تکبیر، مواضع خود را به جهانیان اعلام می‌داریم:

1- ما ملت روزه‌دار و انقلابی ایران، آزادی بیت‌المقدس قبله نخستین مسلمانان و رهایی ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین را آرمان مسلم انقلاب اسلامی و راهبرد سرنوشت ساز حضرت امام راحل (ره) و خلف صالح و حکیم ایشان مقام عظمای ولایت و رهبری (مدظلله العالی) برای جهان اسلام دانسته و رمز تحقق آن را وحدت و یکپارچگی آحاد مسلمین و حمایت و پشتیبانی همه جانبه و فراگیر از مقاومت اسلامی و ضد صهیونیستی و انتفاضه فلسطین می‌دانیم و در عرصه این جهاد خطیر و مسیر الهی، حتی برای لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد.

2- ما ملت مقاوم و استکبار ستیز ایران، آرمان آزادی قدس شریف و حمایت همه جانبه از مقاومت اسلامی در سرزمین‌های اشغالی و نیز سوریه و لبنان و تلاش برای محو غده سرطانی اسرائیل را همچنان اولویت اول جهان اسلام دانسته و با محکومیت شدید جنایات تروریستی درمنطقه و اقداماتی که در راستای انحراف توجه امت اسلامی از موضوع فلسطین و احیا روند رو به زوال مذاکرات سازش با ترفند طرح‌های اقتصادی آمریکا، صورت می‌پذیرد.

به جهانیان اعلام می‌داریم تنها راه حل مسئله فلسطین انحلال رژیم غاصب صهیونیستی، بازگشت فلسطینیان به سرزمین آباء و اجدادیشان و برگزاری یک انتخاب سالم آزاد و فراگیر برای تعیین سرنوشت این کشور مسلمان و مظلوم می‌باشد.

3- ما ملت مسلمان و روزه دار ایران، تلاش‌های رژیم صهیونیستی در راستای نابودی هویت ملی و تاریخی فلسطین و یهودی سازی سرزمین‌های اشغالی و معرفی بیت المقدس بعنوان پایتخت دولت جعلی صهیونیستی، که متاسفانه در سکوت و بی‌توجهی محض مجامع جهانی مدعی حقوق ملت‌ها، و نیز برخی دولت‌های عربی، اسلامی منطقه پی گیری می‌شود را به شدت محکوم و از سازمان‌ها و نهادهای بین المللی و منطقه‌ای می‌خواهیم با اتخاذ مواضع قاطع و عملی مانع اجرای این توطئه خطرناک شوند.

4- ما ملت یکپارچه و متحد ایران، تحولات و حوادث جاری در کشور اسلامی مصر را قطعه‌ای از نقشه شوم و شیطانی نظام سلطه و استکبار- بویژه امریکای جنایتکار- در راستای امنیت سازی برای رژیم صهیونیستی و تضعیف جبهه مقاومت اسلامی و تهدید روند بیداری اسلامی دانسته و از ملت مسلمان و انقلابی مصر به ویژه علما، جریان‌ها و شخصیت‌های مرجع و تاثیرگذار سیاسی و مذهبی این کشور می‌خواهیم با هوشمند و هوشیاری مراتب دسیسه‌های قدرت‌های سلطه‌گر بوده و با جبران اشتباهات پس از پیروزی انقلاب و حرکت به سوی آرمان بلند آن، امکان هر گونه دخالت قدرت‌های بیگانه و استکباری در امور داخلی کشورشان را سلب نمایند.

5- ما ملت روزه دار و انقلابی ایران، جنگ افروزی و جنایت تروریستی در سوریه را طرح مشترک نظام سلطه و ارتجاع عرب برای شکستن سنگرهای مقدم مقاومت اسلامی و جبهه ضد صهیونیستی در جهان اسلام دانسته و با تاکید بر اینکه این توطئه خطرناک به شکست قطعی نزدیک شده است، به آمریکا، ارتجاع عرب و دیگر حامیان تروریست‌های اجاره‌ای، سلفی، و تکفیری اعلام می‌کنیم تنها راه برون رفت سوریه از اوضاع دردناک فعلی، عدم دخالت بیگانگان و پایان بخشیدن به تجهیز تروریست‌ها توسط قدرت‌های سلطه گر و اطمینان به اراده و ظرفیت‌های دولت و ملت سوریه برای اصلاحات و بهبود وضعیت این کشور بوده و گزینه ی دخالت نظامی افتادن در باتلاقی است که تجاوزان گریز و نجاتی از آن نخواهند داشت.

6- ما ملت مقاوم و بیداری ایران، اقدام مضحک اتحادیه اروپا در قرار دادن نام شاخه نظامی حزب الله قهرمان و سرافزار لبنان در فهرست گروه‌های تروریستی را محکوم و آن را نشانه رویکرد منتانض غرب دغل باز به مقوله تروریسم و جابجایی ظالمانه مدافعان حقوق انسان‌ها با تروریست‌های اسرائیلی، سلفی و تکفیری و سند رسوایی اروپایی مدعی دفاع از حقوق ملت‌ها می‌دانیم.

7- ما ملت مسلمان و مجاهد ایران اسلامی، با ستایش موفقیت‌های افتخار آمیز جبهه مقاومت و ره آوردهای فرهنگ و تفکر جهادی علیه صهیونیسم بین‌الملل بر ضرورت هوشیاری بیشتر امت اسلامی برابر توطئه دشمنان اسلام در به انحراف کشیدن بیداری اسلامی، شکستن مقاومت ضد استکباری و ضد صهیونیستی، توسعه اقدامات تفرقه افکنانه بین شیعه و سنی و حمایت مزورانه از فرقه‌های وهابی، سلفی و تکفیری در جهان اسلام تاکید می‌نماییم.

8- ما ملت انقلابی و روزه‌دار ایران ضمن حمایت از انقلاب‌های مردمی ملت‌های منطقه، اقدامات وحشیانه علیه مردم عراق، پاکستان و افغانستان و نیز جنایات آل خلیفه و آل سعود علیه شیعیان مظلوم بحرین را به شدت محکوم کرده و آنرا دام شیطان بزرگ و سناریوی دشمنان اسلام برای تامین اهداف و منافع نامشروعشان می‌دانیم.

9- ما ملت مسلمان و مقاوم ایران، با تاکید بر لزوم رعایت حقوق انسان‌ها و صیانت از کرامت آنان توسط دولت‌ها و زمامداران کشورها، تبرئه قاتل نوجوانان سیاه پوست در آمریکا را مظهر نژاد پرستی و روحیه تبعیض و بی عدالتی نزد سردمداران این کشور مدعی حقوق بشر دانسته و با محکمیتت این اقدام سخیف از دولتمردان آمریکا می‌خواهیم با پرهیز از شعارهای پرطمطراق و ادعاهای اغو کننده به گرایشات نژاد پرستانه و رنج و بی عدالتی حاکم بر جامعه آمریکایی پایان بخشیده و با محترم شمردن قانون اساسی ایالات متحده امریکا از تداوم تحقیر، تبعیض و ستم به رنگین پوستان جلوگیری نمایند.

10- ما ملت مسلمان و ولایت مدار ایران، این حضور حماسی و ده‌ها میلیونی را حلقه مکمل حماسه سیاسی 24 خرداد ماه در عرصه بین‌المللی و فرصتی بسیار ارزشمند برای ابلاغ پیام قاطع و شفاف نظام اسلامی به دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای دانسته و به آنان به ویژه امریکای جنایتکار و خبیث که نماد ظلم، جنایت، خیانت، جنگ افروزی، مولد تروریسم دولتی است و نیز رژیم مفلوک و منفور صهیونیستی هشدار می‌دهیم ایران اسلامی هیچگاه از حقوق مسلم خود در عرصه‌های مختلف چشم پوشی نکرده و در کنار نیروهای مسلح مقتدر و سلحشور، هر گونه تهدید و تعدی علیه تمامیت اراضی و منافع و امنیت ملی کشور را تحت فرامین مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا (مد ظلله العالی) فراتر از جغرافیای منطقه با پاسخ سخت، قاطع و پشیمان کننده‌ای مواجه خواهیم ساخت.

* عارف: در کابینه روحانی حضور ندارم اما به دولت کمک خواهم کرد

محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که در راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران حضور یافته بود در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه همه باید به دولت آینده کمک کنند، گفت: کابینه‌ای که انتخاب شده نظر آقای روحانی بوده و ما آن را مثبت ارزیابی می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در کابینه حضور دارد یا خیر، گفت: در کابینه حضور ندارم اما به دولت کمک خواهم کرد.

معاون اول دولت اصلاحات در پاسخ به سؤالی درباره منتفی شدن معاون اولی‌ روحانی گفت: همانطور که گفتم در کابینه آقای روحانی حضور ندارم و تنها به ایشان و دولت آینده کمک خواهم کرد.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره احتمال حضور خاتمی در مراسم تحلیف گفت که از این موضوع خبری ندارم.

* تابوت صهیونیسم‌ بر روی دست راهپیمایان

تعدادی از راهپیمایان تهرانی روز قدس تابوت رژیم صهیونیستی را بر دست گرفته بودند که بر روی آن تصاویر اوباما، شیمون‌ پرز و برخی سران عرب نقش بسته بود.

همچنین رسانه‌های داخلی و خارجی در اطراف میدان انقلاب حضور بسیار فعالی دارند و با مردم و مسئولین به گفت‌وگو می‌پردازند.

* حضور رئیس قوه قضائیه در راهپیمایی روز قدس

آیت‌الله آملی لاریجانی از چهار راه ولی عصر، به خیل عظیم راهپیمایان روز قدس پیوست.

* راهپیمایان تهرانی پرچم آمریکا و اسرائیل را به آتش کشیدند

راهپیمایان تهرانی در خیابان انقلاب (تقاطع ولیعصر) با سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل»، « وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد» و «هیهات منه‌الذله» پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

* روحانی: طرح سازش همان خوی تجاوز‌گری اسرائیل است

حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس جمهور منتخب که در حاشیه راهپیمایی روز قدس با خبرنگاران سخن می‌گفت، اظهار داشت: روز قدس از یادگارهای حضرت امام(ره) و روزی است که مردم وحدت جهان اسلام را در برابر هرگونه ظلم و تجاوز به نمایش می‌گذارند.

وی افزود: در سایه اشغال سرزمین مقدس فلسطین و قدس عزیز، در منطقه زخمی در بدن دنیای اسلام نشسته است.

رئیس‌جمهور منتخب گفت: روز قدس در واقع یادآور حق تاریخی مردم مسلمان فلسطین است که دنیای اسلام این حق تاریخی را فراموش نخواهد کرد و در برابر ظلم و تجاوز خواهد ایستاد.

روحانی درخصوص پیام روز قدس 92 گفت: حضور مردم در این روز یک پشتوانه معنوی و سیاسی برای ملت فلسطین در راه رسیدن به آزادی قدس شریف است.

وی تصریح کرد: آنچه امروز به عنوان سازش مطرح می‌شود همان خوی تجاوزگری اسرائیل به بهانه سازش است.

رئیس‌جمهور منتخب در پایان اظهار داشت: در شرایطی که دنیای اسلام با مشکلاتی در منطقه روبروست، آنها این را فرصت مناسبی می‌دانند تا به ظاهر خوی سازش‌طلبی از خود نشان دهند اما در باطن به تجاوز‌گری‌های خود ادامه می‌دهند.

* حضور ناطق نوری در جمع راهپیمایان تهرانی

علی‌اکبر ناطق نوری دقایقی پیش از حوالی چهار راه ولیعصر تهران به جمع راهپیمایان تهرانی پیوست.

* وزیر دفاع به راهپیمایان روز قدس پیوست

سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دقایقی قبل در خیابان انقلاب به جمع راهپیمایان روز قدس پیوست.

سردار وحیدی، وزیری بود که به دلیل جوسازی‌های چهار سال قبل رژیم صهیونیستی علیه وی، بیشترین حد نصاب رای اعتماد را از مجلس شورای اسلامی گرفت.

* سخنرانی رئیس‌جمهور آغاز شد

سخنرانی محمود احمدی نژاد در نماز جمعه امروز تهران آغاز شد.

رئیس‌جمهور امروز در آخرین سخنرانی خود در کسوت رئیس‌جمهور گزارشی از عملکرد دولت‌های نهم و دهم ارائه خواهد داد.

* مصباحی‌مقدم: تحریم‌های یکجانبه آمریکا جنبه تبلیغاتی دارد

غلامرضا مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در مجلس در حاشیه مراسم روز قدس و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم با استقبال بالایی با این دولت روبرو شدند، اظهار داشت: رئیس‌جمهور منتخب نتیجه انتخاب شخصیتی از درون نظام و مورد حمایت رهبری است و ملت ما هم از وی حمایت کرد.

مصباحی‌مقدم با بیان اینکه انشاءالله خدا توفیق دهد تا روحانی به خواسته‌های مردم و مشکلات معیشتی آنها عمل کند، یادآور شد: تدبیر و اعتدال در مقابل عملکردهایی است که نه اعتدال دارد و نه تدبیر و در واقع افراطی‌گری محکوم است.

نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه مدیران اجرایی باید با عقل و تدبیر و نه احساسات کشور را اداره کنند، افزود: این موضوع منافع بلند مدت ملت را تضمین خواهد کرد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر  واکنش نمایندگان به حضور خاتمی در مراسم تحلیف گفت: بنده در  این زمینه اظهار نظری نمی‌کنم.

مصباحی‌مقدم در خصوص ارائه آمار در دولت جدید تصریح کرد: ارائه آمار سازوکار علمی مشخصی دارد که باید از آن استفاده کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص تحریم‌های کنگره آمریکا علیه کشورمان اظهار داشت: این تحریم‌ها جدید نیست و جنبه تبلیغاتی دارد و تاکنون نیز با مقاومت ملت ایران با شکست مواجه شده است.

وی در خصوص روز قدس خاطرنشان کرد: امام که روز قدس را بنیان گذاشتند آن را به عنوان روز اسلام مطرح کردند که از این رو این روز روز حیات و نجات مسلمین و بازگشت سرزمین غصب شده فلسطین به دامن اسلام است و ما هر چه بیشتر پیش می‌رویم به این آرمان نزدیک‌تر می‌شویم.

* هاشمی رفسنجانی: فلسطینی‌ها با این حمایت‌ها روحیه می‌گیرند

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جمع راهپیمایان روز قدس در مصاحبه با خبرنگاران درباره ضرورت برپایی این راهپیمایی گفت: این راهپیمایی یکی از اقدامات ضروری است که بحمدالله مردم از اول انقلاب با نامگذاری امام راحل، تا حالا آن را انجام می دهند.

وی شرایط کنونی فلسطینیان را خیلی سخت توصیف کرد و افزود: فلسطینیان نه در اطراف مصر و نه در سوریه جا دارند و در خود فلسطین و لبنان نیز مشکل دارند و این حمایت ها را که ببینند روحیه می گیرند.

* آیت‌الله خاتمی در جمع راهپیمایان روز قدس حاضر شد

دقایقی پیش آیت‌الله سید‌احمد خاتمی امام جمعه تهران در میدان انقلاب و در راهپیمایی روز ق

/ 0 نظر / 14 بازدید