انتقاد 13 تشکل دانشجویی کشور از معرفی وزیر پیشنهادی علوم

13 تشکل دانشجویی دانشگاه‌های کشور با صدور بیانیه‌ای از نمایندگان ملت خواستند از حضور افرادی که در فتنه 88 مشارکت داشتند با رأی منفی بالا ممانعت به عمل آورند.

در ابتدای این بیانیه آمده است: سلسله پیروزی‌های ملت بصیر و فهیم ایران اسلامی که با حضور حماسی و پر شور آنان در پای صندوق‌های رای تا راهپیمایی شکوهمند روز قدس امسال کلید خورده است، این نکته را به اثبات می‌رساند که این ملت بزرگ، ندای مقام معظم رهبری را شنیده‌اند و با تمام وجود بر سر آرمان‌ها و اهداف کلان نظام ایستاده‌اند.
 
تشکل‌های دانشجویی کشور با اشاره به پیوند ناگسستنی انقلاب اسلامی با قیام عاشورای حسینی، خاطرنشان کردند: فهم درست از قیام عاشورا است که سرچشمه امید و خروش و مبنای عمل به هنگام اقیانوس ملت می‌شود تا طوفان 9 دی را به وجود آورد و باعث می‌شود این ملت مستحق دریافت بهترین خدمت‌ها شود.
 
در ادامه بیانیه 13 تشکل دانشجویی آمده است: لذا مسولان باید این ملت را که بی‌شک نمونه بارز ولایتمداری و گم شده تاریخ اسلام است، تکریم کنند و با عقلانیت و اعتدال آنان را در مسیر مدنظر رهبری و اسلام همراهی کنند.
 
13 تشکل دانشجویی سراسر کشور معتقدند، حضور افرادی در کابینه دولت تدبیر و امید که کارنامه روشنی در فتنه 88 و نظیر آن دارند و از طریق رانت مدیریتی در بدنه نظام ادامه حیات می‌دهند، نه با آرمانها و اهداف نظام و نه با تحقق حماسه سیاسی سنخیتی دارد بلکه در تعارض با اینها نیز هستند.
 
این تشکل‌های دانشجویی دلایل بالابودن سطح انتظارات جامعه دانشجویی از عملکرد مجلس در مورد وزیر پیشنهادی علوم که کارنامه‌ای ننگین در حوادث سال 88 دارد را نشات گرفته از موارد ذیل می داند:
 
حفظ آرامش کشور و نیاز آن به فراهم آوردن محیط پرنشاط، آموزنده و پویا برای انجام رسالت اصلی خود که ارتقای علم وفناوری، دوری از به انحراف کشیده شدن مسیر اصلی دانشگاه‌ها و به دام افتادن در مرداب‌های سیاست زده جریان‌های سیاسی.
 
13 تشکل دانشجویی در پایان بیانیه خود خطاب به نمایندگان مجلس، تاکید کردند: انتظار ما از نمایندگان مجلس آن است که با رعایت تقوای سیاسی و با درک شرایط  گذار از پیچ تاریخی و با شجاعت و صراحت همیشگی از حضور افرادی که در فتنه 88 مشارکت داشتند جلوگیری به عمل آورده و این نکته را با رای منفی بالا به اثبات رسانند.
 
- جامعه اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی تهران
 
- بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
 
- جامعه اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی
 
- بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر
 
- جامعه اسلامی دانشگاه علوم  پزشکی زاهدان
 
- بسیج دانشجویی دانشگاه تهران
 
- بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)
 
- بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف
 
- بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت
 
- جامعه اسلامی دانشگاه علوم  پزشکی یاسوج
 
- بسیج دانشجویی
 
- بسیج دانشجویی پیام نور قرچک ورامین
/ 0 نظر / 19 بازدید