توصیه‌های رهبر انقلاب به رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

وی ادامه داد: وضعیت کشور در گذشته چه بود؟ جوانی ما در تهران و در زمان رژیم طاغوت طی شد، و می‌دیدیم که به تعداد میخانه‌هایی که در تهران بود کتابخانه نبود؛ مسئولان مراکز تعلیم و تربیت، پست‌های حساس کشور از نخست‌وزیر، وزرا، مقامات دیگر و نمایندگان مجلس در دست اکثراً غیرمسلمان بود. کسانی که یا به اسم مسلمان بودند یا اصلاً مسلمان نبودند؛ اما اتفاقی در کشور رخ داد که شخص اول کشور یک مجتهد مرجع تقلید، سلاله پیغمبر است. کجا سراغ دارید که شخص اول کشور امام جمعه باشند؟ کجا سراغ دارید که رسانه ملی منادی دین باشد؟

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی خاطرنشان کرد: وظیفه این است که امور ایثارگران و خانواده‌های شهدا در رأس مسائل مهم باشند؛ خوشبختانه مسئول جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران که دوستی پرسابقه‌ای با وی برخوردار هستم، در این زمینه از هر نظر آماده خدمت هستند.

وی با اشاره به ملاقات ریاست جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران با رهبر معظم انقلاب گفت: در این جلسه رهبر معظم انقلاب نکات مهمی را به حجت‌الاسلام شهیدی گوشزد فرمودند و دو نکته‌ مهم این بود که «گنجینه روایت‌های صادقانه از جنگ، جانبازان و خانواده‌های شهدا برای شما باید مهم باشد» و «برای اداره دستگاه عظیم، نیاز به یاوران توانمند دارید».

 رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب تأکید کرد: فرض بر این است که در هر تغییر مدیریتی تمام رده‌های بعدی باید تغییر کنند، اما راه درست این است که انسان با ورود خود مدیران را شناسایی کند و عناصر توانمند آن را نگه دارد تا این نهاد به اهداف خود برسد.

/ 0 نظر / 18 بازدید