رادیو آمریکایی فردا (وابسته به سازمان سیا) ضمن انتشار اظهارات اخیر وزیر دفاع این کشور، راز حاشیه سازی ضدانقلاب برای راهپیمایی عظیم و جهانی روز قدس و حذف شعار مرگ بر اسرائیل را آشکار کرد.

به گزارش رادیو فردا، رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا در گفت وگو با سی ان ان اظهار داشت: «در حال حاضر به دلیل شکاف های عمیق در ایران پس از انتخابات، تحریم موثرتر از گذشته است. ما در حال حاضر شاهد شکاف هایی میان رهبران جمهوری اسلامی و جامعه هستیم که در 30 سال گذشته ندیده ایم.»

رادیو فردا در تحلیل اظهارات گیتس اعلام کرد: «معترضان ]!؟[ رفته رفته به جای پیگیری آرای خود، برخی از سیاست های کلی جمهوری اسلامی را هدف گرفته اند و این امر خود را در شعارهای آنها به رخ می کشند. از جمله در راهپیمایی روز قدس در تهران، مردم به جای مرگ بر اسرائیل شعار مرگ بر روسیه سردادند».

اظهارات گیتس و تحلیل بعدی رادیو فردا روشن می کند که اساسا دستگاه های اطلاعاتی و ماشین رزم رسانه ای آمریکا و انگلیس کدام هدف را از پروژه ایجاد شکاف و اختلاف میان مردم ایران جست وجو می کرده اند.

در واقع حذف شعار مرگ بر اسرائیل و ادعای «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»! در یک تجمع در حاشیه راهپیمایی پرشکوه روز قدس - که از سوی رسانه های آمریکایی و صهیونیستی القا شده بود- با هدف القای دوگانگی و اختلاف در میان ملت ایران و ضعف آن در عرصه سیاست خارجی در برابر زورگویی ابرقدرت ها بوده است اما آنچه در عمل رخ داد، راهپیمایی بی سابقه و چند میلیونی مردم انقلابی تهران بود که یک حاشیه چند هزار نفری را کاملا در حاشیه و انفعال قرار داد. در همین راستا شعار مرگ بر روسیه هم تلاش برای فشار بر مسکو برای بازی در زمین آمریکا بود و نشان داد که نوکران آمریکا، چه قدر در شعار «جانم فدای ایران» صادقند در حالی که راه فشار و تهدید را برای دشمنان ایران هموار می کنند.

به نظر میر سد آمریکایی ها پس از شکست های پیاپی در همین 5-4 سال اخیر مقابل ایران نیاز به یک مسکن روحی داشته اند و سعی کردند این مسکن را در آشوب های اخیر پیدا کنند اما نتایج آن به یقین مصیبت های آمریکا را دوچندان کرد و در عین حال باعث انسجام و اتحاد بیشتر ملت ایران شد.

رجانیوز