مجری معروف آمریکایی در گفت وگو با رئیس جمهور کشورمان مجبور شد اعتراف کند مردم فلسطین به بهانه هولوکاست، مظلوم واقع شده اند.
لاری کینگ مجری سی ان ان در مصاحبه با دکتر احمدی نژاد، موضوع هولوکاست (نسل کشی یهودیان) را پیش کشید و گفت: من خودم یک یهودی ام و برخی اقوام من در این واقعه کشته شده اند.
رئیس جمهور کشورمان در واکنش به اظهارات وی با بیان اینکه «متاسفانه بعضی از رسانه ها، حرف من را تغییر می دهند و از خودشان یک خبر جایگزین می سازند و بعد شروع به تبلیغ می کنند»، به کینگ گفت: «من یک استاد دانشگاه هستم و تعدادی سؤال در مورد هولوکاست دارم. آیا پرسیدن سؤال جرم است؟ هولوکاست در کجا و توسط چه کسی صورت گرفت.»
مجری سی ان ان جواب داد «در اروپا و توسط آلمان ها.» اما وقتی دکتر احمدی نژاد گفت «پس مردم فلسطین در قضیه هولوکاست چه نقشی داشتند»، کینگ بلافاصله با دستپاچگی سخنان احمدی نژاد را قطع کرد و خواستار تنفس شد!
با شروع دوباره مصاحبه، مجری پرسابقه سی ان ان به رئیس جمهور کشورمان گفت: من دقیقا می دانم شما چه می گویید و نکته را گرفتم ولی مردم فلسطین را برای چند دقیقه ای در این مورد به کنار بگذارید(!)
احمدی نژاد در واکنش گفت: من یک استاد دانشگاهم نه یک خبرنگار. بنابراین باید پاسخ سؤال را به صورت آکادمیک داد. من باز هم پرسش هایم را مطرح می کنم و بعد می پرسم گناه مردم فلسطین چیست که به جرم هولوکاست، آنها باید نسل کشی شوند؟
در این هنگام لاری کینگ گفت: «مردم فلسطین مرتکب این گناه نشدند» که بلافاصله احمدی نژاد به وی گفت «احسنت!».
نفس گیری این مصاحبه برای کینگ باعث شد وی چندبار اعلام تنفس کند.
در همین حال روزنامه های صهیونیستی با اشاره به تقلای نتانیاهو برای اثبات هولوکاست طی سخنرانی اش در سازمان ملل، تاکید کردند وی در تله رئیس جمهور ایران افتاده است.
«الوف بن» تحلیلگر سیاسی روزنامه هاآرتص در این باره نوشت: صرف اینکه رئیس کابینه اسرائیل دلایلی را درباره وقوع هولوکاست مطرح و ارائه می کند نشان می دهد که مشکلی وجود دارد. وقتی بحث درباره وقوع هولوکاست پس از گذشت 64 سال از پایان جنگ جهانی دوم به سازمان ملل متحد رسیده، پس احمدی نژاد در ایجاد شک و تردید در این موضوع پیروز شده و این وضعیت به شدت نگران کننده است.

کیهان(6/7/88)