این متن را به مناسبت سالروز تولد شما نوشته ام جناب آقای مهندس میرحسین موسوی. میتوانی نامه فرضش کنی که این روزها نامه پراکنی مد است شما هم هنرمند و مدشناس. لطفاً با حوصله و دقت بخوانیدش.

بعضی ها معتقدند که غیرت پیچ دارد و مهم آن است پیچ غیرت آدم دست کی باشد. 

مهندس جان! داستان استر و مردخایرا شنیده ای؟ اگر نشنیده ای حتماً از اینجا داستانش را بخوان تا در جریانات امر واقع شوی!

مقبره ای که منتسب به دو شخصیت فرضی به نام های استر و مردخای است

 (بقعه ای در همدان که میگویند محل دفن دو شخص به نام  های استر و مردخای است)

هر چند کسی چون تو که مدعی برحق بودن است و نزدیک به هشت سال نخست وزیر این مملکت بوده است(میدانم که نخست وزیر در زمان شما همه اختیارات اجرائی رئیس جمهور را داشت) باید این موارد را بداند. خب حالا که داستان استر و مردخای را خوانده اید و جریانش را میدانید؛ چارتا کلمه  حرف حساب هم از ما بشنوید:

حرف ما این است که یکبار هم بیائید و صاف وپوست کنده بگوئید این جماعت سبزی نشان دور و اطرافتان چه میخواهند؟ حرف حسابشان چیست؟ شاید خیلی ها امروز به این نتیجه رسیده باشند که از ایشان مسلمانی نخواهند؛ یعنی به دین و ایمانشان کار نداشسته باشند؛ اما آیا اینها و ایضاً خود شما، غیرت و حمیت ایرانی ندارند و ندارید؟ آنها خودشان  و تو خودت را ایرانی نمیدانند و نمیدانی؟

 (پوستر تبلیغاتی برای اغتشاش در روز قدس که خیال میکردند جمعیت میلیونی به دشمنی با فلسطین برمی خیزد اما بندگان خدا . . . ) 

 

آن نشان های فروهر که برخی از حامیانت به گردنش آویخته اند به چه معناست؟ آیا جز این است که خود را ایرانی میدانند؟( حالا یکی به من بگوید فروهر که مجموعه ای از علائم زرتشتی و مهر پرستی و  . . . است چه ارتباطی به ایران امروز ما دارد آخه؟)

 چرا هواداران شما که شکر خدا هر روز دارند آب میروند! از دادن شعار مرگ بر اسرائیل واهمه دارند؟ آیا کسی در میانشان هست که با اشغالگران آدمکش و خونخواران ددمنش سر سازش داشته باشد و یا خدای ناکرده با آنان رودربایستی کند؟

(جناب موسوی! لطفاً اجازه دهید دلمان برای این کودک و دل جزغاله شده پدر و مادرش کمی به رحم بیاید و گوشه چشمانمان تر شود. خیلی مرسی!!! )

 

(جالب است که در این عکس به جای آنکه آب مخزن ماشین آتش نشانی اثر خون ها را از میان ببرد اثر خودش از میان رفته و تبدیل به خون آبه شده است حالا هی بگوئید مردم غزه در محاصره هستند! آخر می شود کسی هم در محاصره باشد هم این همه خون داشته باشد؟)

 

 آقای موسوی. در میان متهمان دادگاههای اغتشاشات اخیر یک متهم یهودی بود. دوستی میگفت شاید بعضی ها از این بابت، خودشان را به صهیونیسم بین الملل بدهکار میدانند. البته این گمانه زنی ها در مورد نخست وزیر امام و مرید جناب منتظری!!! بعید است که قرین صحت باشد!

شما که اینقدر روح لطیف و شاعرانه ای دارید آیا نمیدانید که مردمان مهاجر ساکن در سرزمین های اشغالی(یعنی همان صهیونیست ها) عیدی دارند به نام پریم و در طی این عید،  هر ساله به مناسبت سالروز کشتار هفتاد و پنج هزار ایرانی، جشن و پایکوبی برگزار میکنند؟

(تصاویری از جشن پریم سالروز کشتار هفتاد و پنج هزار ایرانی به دست صهیونیست ها)

 

 آری اینها برای کشتار هفتاد و پنج هزار ایرانی در  پیش از اسلام شادی میکنند. یعنی برای کسانی که قاعدتاً اکثریت زرتشتی بوده اند نه مسلمان که آن زمان هنوز دوره بعثت پیامبر عظیم الشأن اسلام(صلی الله علیه و آله وسلم) آغاز نشده بود و احمدی نژادی هم نبود که خواهان نابودی اسرائیل شود و هولوکاست را نفی کند به زعم بعضی ها آبرویمان را ببرد در دنیا(از کدام دنیا حرف میزدند من نمیدانم) و مشائی هم نبود که دوستی با مردم اسرائیل را خواهان باشد و بعضی ها را یاد دیدار با علما بیندازد!

 گیرم آنکه چشمهایت و چشمهایشان را بستی و بستند بر روی اشغال مملکت مسلمانان و کشتار کودکان و دزدی اموال خانه و اعضای بدن مشتی فلسطینی آواره که پناهی جز خدای متعال ندارد. اما به  من بگو چگونه میتوانی چشمانت را بر این ببندی که اینها هر ساله برای قتل عام هفتاد و پنج هزار ایرانی جشن برپا میکنند؟ و آنوقت امثال شما احمدی نژاد را به چار میخ میکشید که چرا یک سوال ساده در مورد وقایع هولوکاست کرده است و شما نیز با تایید ضمنی، این حرکت را  تکمیل میکنید. آیا فکر نمیکنید اگر مثل احمدی نژاد با صداقت و از دل مردم جرف میزدید در روز قدس نیاز نداشتید که از دست مردم فرار کنید؟(همچنین کروبی و خاتمی)

 

اینم اون شصت و سه درصد که دنبالش میگشتن!! می بینید سیل هواداران موسوی را در روز قدس؟ نه شوخی کردم. خب اینا که دارن علیه موسوی شعار میدن از مردم ایران نیستن که! اینا همه جیره خوار دولت کودتا هستن. فقط یکی به من بگه هواداران میلیونی!!! موسوی هنگام ثبت این عکس کجا بوده اند؟ راستی اگر مأمورین نیروی انتظامی و محافظان موسوی جان و آبرویشان را کف دست نمیگذاشتند و از او محافظت نمیکردند آق مهندس  الان کجاها بودن؟ حالا جالب است که اون چندتا سبزی که روز قدس اومده بودن تو خیابون داد میزدن: 

       کو   کو   کو      اون شصت و سه درصد که میگن   کو   کو   کو؟ 

 

 

نمیدانم شاید قصد دارند و دارید که ایران را دودستی تقدیم اسرائیل کنند وکنید.  خواهش میکنم قبل از اینکه قاطی کنید و احتمالاً به چیز چیز بیفتید؛ تا آخر نامه ام را بخوانید و بعدش هر چقدر دوست داشتید بد و بیراه نثارم کنید.  آیا میدانید که گروههای زیادی در اسرائیل به سبب وجود قبر موهوم اِستِر و مِردخای در همدان(که البته خود این نکته جای بحث و سوال فراوان دارد) خواهان حمله به ایران و تصرف خاک میهن عزیزمان هستند؟ امیدوارم ندانی که اگربدانی، مصداق بارز جمله معروف احمدی نژاد هستی:

دروغگو خائن است و خائن ترسوست

شما که برای دفاع از مظلومان فلسطین و از میهن عزیزمان ایران از صهیونیست ها و بنیاد سوروس ها و فلسفه یهودی نمیترسید؛ میترسید؟

و به یاد شعر شاعر شیرین سخن قرن هفتم ابن یمین می افتم که میگوید:


آنکس که بداند و بداند که بداند
اسب خرد از گنبد گردون بجهاند

آنکس که بداند و نداند که بداند
بیدار کنیدش که بسی خفته نماند

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به منزل برساند

آنکس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابدالدهر بماند

حالا من یه "چیز"ی بگم؟  . . . بگم؟ . . . نه حان خودم بگم . . .؟ قول میدی دوباره به "چیز چیز" نیفتی؟ باشه پس میگم. یادت باشه قول دادیا! زیرت قولت نزنیا! نشه مثل موضوع شورای نگهبان و انتخابات که اول قبولش کردی بعد قهر کردی و زدی زیر حرفت؟

آقای موسوی! تو شبی در یک مناظره تلویزیونی به جای آنکه قلابی بودن مدرک تحصیلی همسرت را قبول کنی تا به صداقتت ایمان بیاوریم؛ یک کارآکتر خنده دار از مرد باغیرت را برایمان بازی کردی اما به دلمان نچسبید که نچسبید. کارآکترش را خیلی غیرواقعی بازی کرده بودی.

 

به یقین میدانی که عکس زن آن مرد باغیرت را به در و دیوار شهر آویخته بودند تا شوهرش رأی بیاورد و چهره آن بانو را همه دیده بودند و همسر نجیب و وجیه و محجبه آن آقای باغیرت به هنگام پائین آمدن از پله ها، دستان نامحرم را میگرفت که تصویرش در اینجا موجود است و البته همان عکس سه در چهار ایشان هم کاملاً با حجاب بود مگر آنکه معتقد باشید که بانوان امروزی باید با روبنده در مجامع حاضر شوند(که البته به نظر من کمترین این انتخاب به عهده خدشان است که روبنده بزنند یا حداقل ها را رعایت نمایند). چرا آن مرد باغیرت،حالات مربوط به  آن کارآکتر باغیرتش را رو نکرده بود یا آنکه ما نبودیم و ندیده بودیم! و ایشان در گذشته ها هم غیرتی بوده اند و تو خیابان مردم را به جرم داشتن آستین کوتاه میگرفته اند. خلاصه اینکه من حس کردم میخواهی از احساسات مردان ایرانی سواستفاده کنی. امیدوارم احساسم غلط زیلدی کرده باشد!!!

راستی جناب موسوی! آیا ناموس مردم ما ناموس نبود که هر شب و روز برای تبلیغات شما و نامزد همفکرتان در خیابان ها میچرخیدند تا رای جمع کنند؟ چرا آن موقع غیرتی نشدی؟

اصلاً بهتر است از این حرف های حاشیه ای و بیخودی بگذریم مهندس جون! ای داماد لرستان. ای که هیچ کس یقه ات را نمیچسبد اگر بگوئی در انتخابات تقلب شده و اگر هیچ مدرکی هم نداشته باشی باز کسی به تو نمیگوید بالای چشمت ابرو. ای که خلق الله را به آشوب دعوت میکنی و هم بسیجی را به کشتن میدهی هم بچه قرتی ها را (مثل من) بگو تا بدانم؛ حال و احوال خودت چطور است؟ تولدت مبارک باشد. انشاالله صد و بیست سال زنده باشی. و چه خوشبختم من که یک روز پیش از تولد شما به دنیا آمده ام. البته چند دهه بعد!!! راستش دوست نداشتم همان روزی دنیا بیایم که تو دنیا آمده ای آخر خوبیت ندارد مردم چه میگویند؟ باور کن مت تا حالا یک بار هم پایم به کلانتری باز نشده است!!!  جواب در و همسایه را چه بدهم؟ وای خدا به دور .. . . . بگذریم. یادت باشد که بالاخره یک روزی باید به ما بگوئی پیچ غیرتت دست کیست؟

زیاده عرضی نیست.

منبع:وبلاگ نویس شهر ما (علی میرزائی)