خبرگزاری فارس: پدر شهید یعقوب براویه ضمن اعتراض به سوء استفاده رسانه

 های بیگانه ازشهادت فرزندش درحوادث بعدازانتخابات 22خرداد،گفت: پسرم یک

 بسیجی بود ودرراه جمهوری اسلامی شهیدشد.

بقیه درادامه مطلب

 

 

 


به گزارش خبرگزاری فارس، یعقوب بروایه دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته بازیگری دانشکده هنر و معماری تهران جزو افرادی بود که در حوادث پس از انتخابات توسط افراد ناشناس به شهادت رسید.
پس از شهادت بروایه، رسانه‌های غربی و برخی از رسانه‌های داخلی با وارونه جلوه‌دادن این موضوع، در جهت سوءاستفاده جناحی از این موضوع برآمده و چنین وانمود کردند که وی توسط نیروهای انتظامی و امنیتی کشورمان کشته شده است.
در این خصوص عبدالزهرا بروایه پدر شهید یعقوب بروایه در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به پیشنهاداتی که از جانب برخی جریانات سیاسی به وی برای مصاحبه با رسانه‌های بیگانه از جمله بی‌بی‌سی و اتهام‌افکنی علیه نظام درباره کشته شدن فرزندش انجام می‌گرفت، اظهار داشت: اما من به آنها گفتم که نه اهل گفت‌وگو با بی‌بی‌سی هستم و نه این کار را می‌کنم، پسرم نیز در راه جمهوری اسلامی ایران شهید شد و من هیچ انتظاری از هیچ فردی ندارم.
وی افزود: من اهل روستای بروایه واقع در 25 کیلومتری اهواز هستم، شغل من کشاورزی است و نماینده کمیته امداد بابت خمس و زکات و عضو بسیج دهستان هستم، پسرم نیز در دانشگاه اراک فارغ‌التحصیل شد و در مقطع کارشناسی ارشد رشته بازیگری در دانشگاه هنر معماری در چهارراه فلسطین تهران تحصیل می‌کرد.
بروایه با بیان اینکه روز قبل از اغتشاشات با پسرم تماس گرفتم و از وی خواستم تا به اهواز برگردد، اما پسرم گفت که به دلیل امتحانات نمی‌تواند به اهواز برگردد و پس از برگزاری امتحانات و اجازه اساتید به اهواز برمی‌گردد، یادآور شد: ظاهراً صبح روز امتحان آقای فردوس حاجیان از پسرم امتحان کتبی می‌گیرد و امتحان عملی نیز به عصر همان روز موکول می‌شود.
وی اضافه کرد: بعد از تمام شدن امتحان پسرم در مسیر بازگشت به محل سکونتش بین کوچه دامپزشکی و کوچه اسکندری نزدیک مترو نواب بوده و ظاهرا در این منطقه درگیری رخ داده بود. من ساعت 17:30 با پسرم تماس گرفتم و وی گفت که در راه بازگشت به منزل است، بعد از آن نیز و از ساعت 18:30 به بعد هر چه با پسرم تماس گرفتم، موفق به صحبت کردن با وی نشدم، چون یا تلفن پسرم در دسترس نبود و یا اینکه خاموش بود تا اینکه با دوستش تماس گرفتم و وی گفت با یعقوب در راه بازگشت به منزل بودیم،‌ خیابان‌ها شلوغ بود،‌ حوالی مترو نواب و نزدیک کوچه دامپزشکی،‌ پسرم را به شهادت ‌رساندند.
پدر مرحوم یعقوب بروایه با تکذیب هرگونه وابستگی پسرش به گروه‌های سیاسی، تصریح کرد: پسرم در بسیج فعالیت می‌کرد، خانواده ما نیز مذهبی هستند و همگی ما معتقد به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه هستیم و استاندار،‌ فرماندار و شورا نیز از این موضوع اطلاع دارند.
بروایه با بیان اینکه امروز کلیه مدارک را به استاندار تهران،‌ وزارت کشور و نهادهای امنیتی تحویل دادم، ادامه داد: همه شهود، هم‌کلاسی‌ها و اساتید دانشگاه پسرم می‌دانند که پسرم اهل هیچ گروهی نبوده و معتقد به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه بوده است.
وی ضمن اعتراض به سوءاستفاده برخی جریانات سیاسی داخلی و دشمنان و رسانه‌‌های بیگانه از شهادت پسرش، گفت: متأسفانه عده‌ای از این موضوع سوءاستفاده کردند، مثلاً گفتند که پسرم در آخرین لحظات گفته است که "من شهید آزادی هستم "، در حالیکه طی 10 روزی که پسرم در بیمارستان بود، حتی یک کلمه با من صحبت نکرد. همچنین گفتند که مادرش به ملاقاتش آمده است، در حالیکه همسر من در روستا بود و حتی فارسی هم نمی‌تواند صحبت کند و اصلاً به تهران نیامده است.
پدر مرحوم یعقوب بروایه با اشاره به تلاش دشمنان و رسانه‌های بیگانه برای سوءاستفاده از شهادت پسرش تأکید کرد: از رسانه‌های العربیه، بی‌بی‌سی و رادیوهای بیگانه و همچنین برخی روزنامه‌های داخلی ازجمله روزنامه اعتمادملی متعلق به آقای کروبی به بیمارستان آمدند و خواستند با من مصاحبه کنند و گفتند که من کاری بکنم، اما من امتناع کردم.
بروایه با اشاره به حضور نماینده استاندار،‌ سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در مراسم تشییع مرحوم بروایه، خاطرنشان کرد: عده‌ای از اصلاح‌طلبان در تشییع جنازه شرکت کردند اما من توجهی به آنها نکردم، تشییع جنازه نیز به آرامی برگزار شد و هیچ شعار و اتفاق خاصی هم رخ نداد.
بروایه در پایان گفت: با هیچ رسانه‌ای غیر از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی مصاحبه نکردم.

روح شهید براویه شاد ویادش گرامی